Chtěla bych Vás poprosit o radu. Pokud znáte nějaké hezké místo v Brně nebo okolí, kde bychom mohli udělat pár hezkých záběrů, prosím napište mi.
Po slavnostním obědě bychom se chtěli na chvilku “vypařit”, ale nemusíte se bát, že na hostině bude váznout zábava. Díky sestřence Janičce, která nám přislíbila pomoc, budete mít malé překvapení. Doufám, že se nám podaří zapojit i Ty nejmenší….

Nedávno jsem viděla fotky z Dolních Kounic, kde se nachází zbytky kláštera Rosa coeli, takže se možná necháme inspirovat.
Pro ty, co rádi chodí na výlety, doporučuji výlet z Moravských Bránic – dojede se vlakem a jde se kousek po kolejích. Tam jsou zbytky starého ivančického viaduktu. Původní most přes údolí řeky Jihlavy byl postaven v letech 1868-1870 na trati do Vídně podle projektu ing. Karla von Rupperta. Až si zmíněnou technickou památku prohlédnete, opatrně sejdete z kopce a po turistické značce se vydáte podél řeky Jihlavy až do Dolních Kounic. Po cestě můžete obdivovat i překrásné moravské vinice. V Dolních Kounicích můžete kromě již zmiňovaného kláštera navštívit místní zámek – není stále otevřen, takže doporučuji na webových stránkách zjistit, kdy tam mají nějakou zajímavou prohlídku, případně vystoupení. Dolní Kounice jsou také spjaty s židovskou komunitou. Najdete zde synagogu i židovský hřbitov. Už stačí jen vyrazit …


VN:F [1.9.2_1090]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.2_1090]
Rating: 0 (from 0 votes)